Mech na ścianach w Złotych Tarasach. Centrum handlowe rusza z nową inwestycją

Złote Tarasy są na końcu pierwszego etapu przebudowy toalet. Do użytku została oddana kolejna część zlokalizowana na poziomie 1 w okolicy salonu H&M. Autorem projektu jest krakowskie biuro architektoniczne Rubicon. 

 

„Mamy świadomość, że architektura Złotych Tarasów czyni je obiektem wyjątkowym, nie tylko w Warszawie ale również w Europie czy na świecie. Chcemy – co oczywiste – aby wszelkie zmiany prowadziły do polepszenia standardu pobytu klientów na terenie naszej galerii, ale też w sposób czytelny nawiązywały do estetyki Złotych Tarasów. Przy pracy nad projektem przebudowy toalet zwracaliśmy uwagę na kombinację rozwiązań użytkowych i ekologicznych” – powiedział Karel Zeman Asset Manager z firmy CBRE Global Investors. 

W toaletach zainstalowano wieszaki na płaszcze i torebki. Wkrótce pojawi się także miejsce do makijażu dla kobiet. Do innowacyjnych rozwiązań należą wmontowane w krany suszarki, z których można korzystać bez konieczności przemieszczania się po toalecie
z mokrymi rękoma. Duży nacisk położono na rozwiązania „eko”, w tym automatyczne spłukiwanie wody z opcją spłukiwania ręcznego. Przy wszystkich kranach zainstalowano filtry antybakteryjne, a kabiny toaletowe wyposażono w dezynfekujący żel do desek. 

Jedną z głównych inspiracji przy tworzeniu projektu stał się szklany dach centrum, będący znakiem rozpoznawczym całego obiektu. Geometria przeszklenia znalazła odzwierciedlenie w powtarzających się we wnętrzach toalet geometrycznych motywach wykończeniowych, takich jak umywalki, lustra czy zabudowy sufitów. 

W miejsce typowego podziału na dwa osobne pomieszczenia (przedsionek i toalety) wprowadzono jednoprzestrzenne wnętrza, których centralnym punktem zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznym są umywalki. Zaprojektowano je jako indywidualne rzeźbiarskie elementy, o mocnych trójkątnych motywach. Zamiast typowych ściennych suszarek do rąk umywalki wyposażono  w baterie z funkcją suszenia. Zainstalowano również zintegrowane podświetlenie luster, które podkreśla geometryczne formy wnętrza, nadając mu niepowtarzalny charakter. By zmiękczyć formy umywalek i sufitów wprowadzono elementy zieleni w formie ścian z leśnego mchu. 

Ściana, która prowadzi do toalet, została wykończona grawerowanymi taflami luster wzorami nawiązującymi do formy i wzoru charakterystycznego dla kopuły Złotych Tarasów.

Całość podkreślają pieczołowicie dobrane materiały wykończeniowe, które swoimi kolorami i fakturami uwypuklają rzeźbiarskie elementy wnętrz. 


Aktualności


Magazyn Złotych Tarasów

Już jest! Nowe wydanie magazynu Złote Tarasy. 

Sprawdźcie sami, co przygotowała redakcja naszego magazynu!

Jak dojechać

Godziny otwarcia
Poniedziałek - sobota  9:00 - 22:00
Niedziela  9:00 - 21:00

Promocje

Codzienna dawka najnowszych promocji w Złotych Tarasach. Kliknij i przeglądaj. Oferty specjalne czekają na Ciebie.