"Polska na niebiesko” w Złotych Tarasach

W sobotę, 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, punktualnie o godz. 19.00, kopuła Złotych Tarasów rozświetli się na niebiesko – to symboliczny gest przyłączenia się centrum do finału ogólnopolskiej kampanii społecznej „Polska na Niebiesko”. Tegoroczne obchody prowadzone będą pod hasłem „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz”. Na ten dzień stołeczny Klub Rodziców dzieci z autyzmem z fundacji „Jaś i Małgosia” przygotował szereg atrakcji.  

„Polska na Niebiesko” to największa w Polsce akcja mająca na celu podniesienie świadomości na temat autyzmu. 2 kwietnia, w godz. 12.00 – 19.00, w Złotych Tarasach  powstanie punkt informacyjny - przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat autyzmu.

W punkcie tym dyżurować będą terapeuci oraz rodzice dzieci chorych na autyzm. To u nich będzie można zasięgnąć informacji m.in. na temat najczęstszych objawów autyzmu, sposobów diagnozy oraz miejsc, gdzie należy zwrócić się o pomoc. Podczas finału w Złotych Tarasach, wolontariusze będą rozdawać ulotki na temat autyzmu.  Z tej okazji powstanie także specjalna instalacja fotograficzna – zabawna, rysunkowa ścianka, na tle której goście Złotych Tarasów będą mogli wykonać, a następnie wydrukować swoje zdjęcie. 

W kulminacyjnym punkcie obchodów, o godzinie 19.00, kopuła Złotych Tarasów podświetlona zostanie na niebiesko. Organizatorzy będą namawiać wszystkich uczestników finału do przyłączenia się do akcji i „zaświecenia” na niebiesko. Ten symboliczny wyraz wsparcia oraz gest solidarności z osobami autystycznymi, będzie możliwy dzięki wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanej aplikacji mobilnej, która poza „świeceniem” niesie ze sobą podstawowe informacje na temat autyzmu, Fundacji oraz możliwości znalezienia wsparcia. 

Aktualności


Magazyn Złotych Tarasów

Już jest! Nowe wydanie magazynu Złote Tarasy. 

Sprawdźcie sami, co przygotowała redakcja naszego magazynu!

Jak dojechać

Godziny otwarcia
Poniedziałek - sobota  9:00 - 22:00
Niedziela  9:00 - 21:00

Promocje

Codzienna dawka najnowszych promocji w Złotych Tarasach. Kliknij i przeglądaj. Oferty specjalne czekają na Ciebie.